Rios,Penny, New cold Tartufo bianco con cuore di caffè
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 854kj (205 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 854kj (205 calories/kcal) |
| Fiber | 0.5 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0.5 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 14 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 3.3g |
| Proteins Points | 2 |
| Proteins Value | 3.3g |
| Saturated Fat | 8.9g |
| Saturated Fat Points | 8 |
| Saturated Fat Ratio | 89% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 89% |
| Saturated Fat Value | 8.9g |
| Score | 14 |
| Sodium | 4mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 4mg |
| Sugars | 20g |
| Sugars Points | 4 |
| Sugars Value | 20g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Tartufo Artigianale Bianco (Similarity score: 10.89)
- Gelato Coppette All’amarena (Similarity score: 12.80)
- Auchan Crème Glacée Triple Chocolats (Similarity score: 18.58)
- Fresca Paleta Kokosový Nanuk (Similarity score: 19.73)
- Netto Cône Sorbet Citron (Similarity score: 21.61)
- Blueberry Cardamom Coconutmilk Non Dairy Frozen Dessert, Blueberry Cardamom Coconutmilk (Similarity score: 24.48)
- Cremissimo Cremissimo Amarena (Similarity score: 24.90)
- Saporit Glace Bio À La Pistache (Similarity score: 27.67)
- Mucci Vegan Vanille (Similarity score: 27.73)
- Bon Gelati Schwarzwälder Kirch (Similarity score: 28.30)
- Gelat Artesà De Vainilla (Similarity score: 28.45)
- So Delicious Dairy Free Cocowhip! Coconut Whipped Topping (Similarity score: 29.43)
- Auchan,flor De Burgos Mozzarella Fresca (Similarity score: 29.47)
- Coconut Milk (Similarity score: 29.95)
- Mucci Glace Vanille (Similarity score: 30.31)