Giovanni Rana
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1033kj (247 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1033kj (247 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 9 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 8.8g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 8.8g |
| Saturated Fat | 2.6g |
| Saturated Fat Points | 2 |
| Saturated Fat Ratio | 33.333333333333336% |
| Saturated Fat Ratio Points | 4 |
| Saturated Fat Ratio Value | 33.3% |
| Saturated Fat Value | 2.6g |
| Score | 4 |
| Sodium | 292mg |
| Sodium Points | 3 |
| Sodium Value | 292mg |
| Sugars | 7.7g |
| Sugars Points | 1 |
| Sugars Value | 7.7g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Rana, Giovanni Rana Ravioli Zucca E Cipolla Caramellata (Similarity score: 0.00)
- Toupargel Tarte 3 Fromage (Similarity score: 12.26)
- Crispy Aromatic Duck With Pancakes (Similarity score: 18.81)
- Digiorno, Spicy Sausage Pomodoro (Similarity score: 19.34)
- Scotch Eggs (Similarity score: 19.40)
- M&s Feta And Herb Parcels (Similarity score: 19.54)
- Marks & Spencer,m&s 2 Pork Scotch Eggs (Similarity score: 19.57)
- The Essential Baking Company Hamburger Buns, Original (Similarity score: 20.40)
- Chicken Curry Salad (Similarity score: 20.88)
- Ravioli Ricotta Parfumé Truffe (Similarity score: 20.89)
- Beyond Meat Beyond Mince (Similarity score: 21.54)
- Quick Cheeseburger (Similarity score: 21.79)
- La Sirena Mini Empanadillas De Atún (Similarity score: 21.89)
- Pan Chapin (Similarity score: 22.34)
- Cora Filets De Maqureaux Au Naturel Grillés (Similarity score: 22.55)