Pan chapin
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1028kj (246 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1028.0kj (246 calories/kcal) |
| Fiber | 1.7543859649123 |
| Fiber Points | 1 |
| Fiber Value | 1.75 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0.0 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 9 |
| Positive Points | 6 |
| Proteins | 8.7719298245614g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 8.77g |
| Saturated Fat | 1.7543859649123g |
| Saturated Fat Points | 1 |
| Saturated Fat Ratio | 25.000000000000355% |
| Saturated Fat Ratio Points | 3 |
| Saturated Fat Ratio Value | 25.0% |
| Saturated Fat Value | 1.8g |
| Score | 3 |
| Sodium | 280.70175438596mg |
| Sodium Points | 3 |
| Sodium Value | 280.7mg |
| Sugars | 12.280701754386g |
| Sugars Points | 2 |
| Sugars Value | 12.28g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Crispy Aromatic Duck With Pancakes (Similarity score: 15.05)
- Chicken Curry Salad (Similarity score: 16.67)
- Pain Pita (Similarity score: 16.80)
- M&s Feta And Herb Parcels (Similarity score: 16.99)
- Findus Nuggets De Poulet (Similarity score: 18.62)
- Croustibat Nuggets De Poulet (Similarity score: 18.65)
- The Essential Baking Company Hamburger Buns, Original (Similarity score: 19.29)
- Crispy Aromatic Half Duck (Similarity score: 21.22)
- Rana, Giovanni Rana Ravioli Zucca E Cipolla Caramellata (Similarity score: 22.34)
- Giovanni Rana (Similarity score: 22.34)
- Dessaint Pancakes (Similarity score: 23.56)
- Ravioli Ricotta Parfumé Truffe (Similarity score: 23.67)
- La Belle Iloise,la Belle Iloise Emietté De Sardine Escale À Shanghai (Similarity score: 24.06)
- La Belle Iloise Emietté De Sardine Escale À Shanghai (Similarity score: 24.06)
- Toupargel Tarte 3 Fromage (Similarity score: 24.75)