Gluit Bomba crema
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1216kj (291 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1216kj (291 calories/kcal) |
| Fiber | 1.5 |
| Fiber Points | 1 |
| Fiber Value | 1.5 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 9 |
| Positive Points | 2 |
| Proteins | 2.1g |
| Proteins Points | 1 |
| Proteins Value | 2.1g |
| Saturated Fat | 3.4g |
| Saturated Fat Points | 3 |
| Saturated Fat Ratio | 34.34343434343434% |
| Saturated Fat Ratio Points | 5 |
| Saturated Fat Ratio Value | 34.3% |
| Saturated Fat Value | 3.4g |
| Score | 7 |
| Sodium | 120mg |
| Sodium Points | 1 |
| Sodium Value | 120mg |
| Sugars | 13.1g |
| Sugars Points | 2 |
| Sugars Value | 13.1g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Brioche Crème Pâtissière Et Pépites De Chocolat (Similarity score: 20.30)
- Sogo Bakery Inc Sogo Bakery, Swiss Roll, Vanilla (Similarity score: 21.11)
- Sogo Bakery Swiss Roll (Similarity score: 21.11)
- Max De Génie Max De Génie Préparation Pour Muffins Aux Pépites De Chocolat (Similarity score: 25.22)
- Marie Callender's Frozen Pie Dessert, Lattice Peach, 40 Ounce, 40 Oz (Similarity score: 25.25)
- Claim Jumper Lattice Peach Pie, 40 Oz (Similarity score: 25.25)
- Marie Callenders Peach Cobbler, 32 Oz (Similarity score: 26.99)
- Perry's Ice Cream Co Inc Escapes Ice Cream (Similarity score: 27.80)
- Hipp Ratatouille Et Riz À Ma Façon (Similarity score: 29.79)
- Moose Tracks (Similarity score: 30.10)
- Premium Ice Cream (Similarity score: 30.50)
- Wegmans Premium Ice Cream (Similarity score: 30.50)
- Hipp Spaghetti Bolognese (Similarity score: 30.80)
- Biscoff Chocolate Brownies Ice Cream (Similarity score: 31.76)
- Friendly's Friendly's, Premium Ice Cream, Peanut Butter Cup (Similarity score: 32.57)