Golden Sun Lingots blancs
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1230kj (294 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1230kj (294 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | a |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 3 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 21g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 21g |
| Saturated Fat | 0.3g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 25% |
| Saturated Fat Ratio Points | 3 |
| Saturated Fat Ratio Value | 25% |
| Saturated Fat Value | 0.3g |
| Score | -2 |
| Sodium | 12mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 12mg |
| Sugars | 3.7g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 3.7g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Lingots Blancs (Similarity score: 5.66)
- Haricots Rouges (Similarity score: 7.90)
- Campo Largo Alubias Blancas Categoría Extra (Similarity score: 12.08)
- Dia Judión Extra (Similarity score: 17.48)
- Épicerise Lentille Blonde (Similarity score: 17.48)
- Grain De Frais Lentilles Vertes (Similarity score: 17.59)
- Lentilles Vertes (Similarity score: 19.05)
- Luengo Alubia Pinta (Similarity score: 19.30)
- Luengo Alubia Luengo Morada B (Similarity score: 19.30)
- Koifer Alubia Canela Mantequera (Similarity score: 20.04)
- Legumbres Montes Alubia Blanca Plancheta (Similarity score: 20.04)
- Consum Alubias Blancas (Similarity score: 20.04)
- Ecochard Tagliatelles Ecochard (Similarity score: 20.11)
- Pot 40g Cepes Secs Sabarot (Similarity score: 21.28)
- Flageolet Vert (Similarity score: 21.45)
Ingredients List
- White Beans
(ingredient list is crowd-sourced and might be incorrect or incomplete)