Campo Largo Alubias blancas categoría extra
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1230kj (294 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1230kj (294 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | a |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 4 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 20.8g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 20.8g |
| Saturated Fat | 0.6g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 33.33333333333333% |
| Saturated Fat Ratio Points | 4 |
| Saturated Fat Ratio Value | 33.3% |
| Saturated Fat Value | 0.6g |
| Score | -1 |
| Sodium | 12mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 12mg |
| Sugars | 5g |
| Sugars Points | 1 |
| Sugars Value | 5g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Golden Sun Lingots Blancs (Similarity score: 12.08)
- Lingots Blancs (Similarity score: 13.34)
- Haricots Rouges (Similarity score: 18.31)
- Auchan Tagliatelles Au Basilic Aux Oeufs Frais (Similarity score: 22.22)
- Moulin Des Moines Flocons De Teff (Similarity score: 23.55)
- El Granero Integral Teff (Similarity score: 23.59)
- Fusillis (Similarity score: 24.12)
- Baqué Descafeinado Natural (Similarity score: 24.15)
- Eco Salim Harina Integarl Trigo Sarraceno Ecológica (Similarity score: 24.39)
- Vitalite Grain De Vitalité, Haricots Rouges, Le Sachet De 500 G (Similarity score: 24.97)
- Riche Vallée Coco Blanc (Similarity score: 24.97)
- Haricots Noir (Similarity score: 24.97)
- Riche Vallée Lingots Blancs (Similarity score: 24.97)
- Riche Vallée Haricots Géants (Similarity score: 24.97)
- Haricots Rouges (Similarity score: 24.97)