Houmandou Hon Mirin
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 902kj (216 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 902kj (216 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 9 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 0g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 0g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0% |
| Saturated Fat Value | 0g |
| Score | 9 |
| Sodium | 0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 0mg |
| Sugars | 34g |
| Sugars Points | 7 |
| Sugars Value | 34g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Nana Creme Nana Creme, Non Dairy Frozen Dessert (Similarity score: 10.33)
- Lien Ying Hoi Sin Paste (Similarity score: 14.61)
- Stonewall Kitchen, Stonewall Lane Stonewall Kitchen, Jelly, Classic Mint (Similarity score: 16.27)
- Trident Vibes Peppermint Sugar Free Gum Bottle (Similarity score: 17.91)
- Trader Joe's Banana Bread Mix (Similarity score: 18.17)
- Crema De Castañas (Similarity score: 18.75)
- C & F Rheaume Sirop D'erable (Similarity score: 22.18)
- Érabilière Filion S E N C Sirop D’érable Pur (Similarity score: 22.18)
- Kikkoman Assaisonnement Saké Sucré Mirin Kikkoman 375ml 12 5% (Similarity score: 23.89)
- Tamarind Syrup (Similarity score: 25.26)
- Cotton Candy (Similarity score: 25.26)
- Vista Doro Vista Doro, Craft Beer Jam (Similarity score: 25.26)
- Herkner Farms Drizzle Topping (Similarity score: 25.53)
- Le Plantivore Myrtille Sauvage (Similarity score: 26.61)
- Les Herbiers Du Clocher Pétales De Roses & Rose Trémières En Gelée (Similarity score: 27.96)