I kouzina mou, Lidl, Chef Select Gallette mais cioccolato fondente
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 916kj (219 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 916kj (219 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | b |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 5 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 8.2g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 8.2g |
| Saturated Fat | 3.3g |
| Saturated Fat Points | 3 |
| Saturated Fat Ratio | 17.741935483870964% |
| Saturated Fat Ratio Points | 2 |
| Saturated Fat Ratio Value | 17.7% |
| Saturated Fat Value | 3.3g |
| Score | 0 |
| Sodium | 60mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 60mg |
| Sugars | 2.3g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 2.3g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Pelican Saumon (Similarity score: 19.45)
- Cuisse De Poulet Blanc (Similarity score: 20.96)
- Cuisses De Poulet (Similarity score: 20.96)
- Filet De Saumon Atlantique (Similarity score: 21.59)
- Cora,cora Dégustation Filet De Cabillaud Pané (Similarity score: 22.55)
- Atlantic Salmon (Similarity score: 24.62)
- Atlantic Salmon (Similarity score: 24.62)
- Atlantic Salmon (Similarity score: 24.62)
- Atlantic Salmon (Similarity score: 24.62)
- Atlantic Salmon (Similarity score: 24.62)
- Bio Naturae Pesto Au Basilic Zero (Similarity score: 25.23)
- Tyson Broiler Chicken, 8 Pc Cut Up Without Neck And Giblets (Similarity score: 25.29)
- Les Moulins Mahjoub Artichoke Spread In Extra Virgin Olive Oil (Similarity score: 26.38)
- Pintade (Similarity score: 26.53)
- Pintade Prête À Cuire (Similarity score: 26.53)