Ibsa Tomates caramelizados
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 828kj (198 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 828kj (198 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 85 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 5 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 85 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 12 |
| Positive Points | 7 |
| Proteins | 4.8g |
| Proteins Points | 2 |
| Proteins Value | 4.8g |
| Saturated Fat | 0.2g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 40% |
| Saturated Fat Ratio Points | 6 |
| Saturated Fat Ratio Value | 40% |
| Saturated Fat Value | 0.2g |
| Score | 5 |
| Sodium | 100mg |
| Sodium Points | 1 |
| Sodium Value | 100mg |
| Sugars | 42g |
| Sugars Points | 9 |
| Sugars Value | 42g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Chutney De Figue Au Chocolat (Similarity score: 43.45)
- Migros Birchermüesli (Similarity score: 56.12)
- La Belle Aude Buche Glacee Marron Vanille (Similarity score: 56.52)
- Confit De Figue (Similarity score: 59.20)
- Tegut Apfelkuchen (Similarity score: 59.63)
- La Conquete Des Saveurs Confit D'oignons Tradition (Similarity score: 62.14)
- La Conquête Des Saveurs Confit D'oignons Framboisé (Similarity score: 62.14)
- The Co Operative Caramelized Red Onion Chutney (Similarity score: 63.96)
- La Chikolodenn Confit D'oignons De Roscoff Aoc (Similarity score: 64.28)
- Confit D'oignons Tradition (Similarity score: 64.55)
- Confit D'oignons Spécial Foie Gras (Similarity score: 64.68)
- Confit D'oignons Spécial Foie Gras (Similarity score: 66.43)
- Ja! Pflaumenmus (Similarity score: 66.86)
- Confit D'oignons Aux Fruits Rouges (Similarity score: 67.30)
- Rewe Beste Wahl Wild Preiselbeeren (Similarity score: 67.32)
Ingredients List
- Tomato
- Sugar
(ingredient list is crowd-sourced and might be incorrect or incomplete)