Iwan tee
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 837kj (201 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 10 |
| Energy Value | 837.0kj (201 calories/kcal) |
| Fiber | 6 |
| Fiber Points | 5 |
| Fiber Value | 6.0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0.0 |
| Grade | e |
| Is Beverage? | Yes |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 15 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 4g |
| Proteins Points | 2 |
| Proteins Value | 4.0g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0.0% |
| Saturated Fat Value | 0.0g |
| Score | 10 |
| Sodium | 0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 0.0mg |
| Sugars | 7g |
| Sugars Points | 5 |
| Sugars Value | 7.0g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- La Fonte,indofood La Fonte (Similarity score: 16.70)
- Fresenius Kabi Fresubin Drink (Similarity score: 17.06)
- Simplylight Pomegranate Lemonade (Similarity score: 17.49)
- Fresubin Fresubin 2 Kcal Drink Vanille (Similarity score: 18.84)
- Fresenius Kabi Fresubin 2kcal Drink (Similarity score: 18.84)
- Whole Chestnuts (Similarity score: 20.05)
- Solo Solo (Similarity score: 20.82)
- Risvold's Inc Cranberry Relish (Similarity score: 20.96)
- Finesse Des Vergers Nectar D Abricot (Similarity score: 22.37)
- Livegfree Organic Brown Rice & Quinoa Fusilli (Similarity score: 23.09)
- Priano Pipe Rigate Authentic Italian Bronze Cut Pasta (Similarity score: 23.38)
- Stoneground Yellow Corn Tortillas (Similarity score: 23.70)
- La Tortilla Factory Yellow Corn Tortillas (Similarity score: 23.70)
- Organic Yellow Corn Tortillas (Similarity score: 23.70)
- Ancient Harvest Organic Gluten Free Elbows Pasta (Similarity score: 23.75)