LiveGFree Organic Brown Rice & Quinoa Fusilli
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 837kj (201 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 837.0kj (201 calories/kcal) |
| Fiber | 2 |
| Fiber Points | 2 |
| Fiber Value | 2.0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0.0 |
| Grade | a |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 2 |
| Positive Points | 4 |
| Proteins | 4g |
| Proteins Points | 2 |
| Proteins Value | 4.0g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0.0% |
| Saturated Fat Value | 0.0g |
| Score | -2 |
| Sodium | 0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 0.0mg |
| Sugars | 1g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 1.0g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Ancient Harvest Organic Gluten Free Elbows Pasta (Similarity score: 2.65)
- Zeropin Maccheroni, Organic (Similarity score: 2.65)
- Stoneground Yellow Corn Tortillas (Similarity score: 3.05)
- Organic Yellow Corn Tortillas (Similarity score: 3.05)
- La Tortilla Factory Yellow Corn Tortillas (Similarity score: 3.05)
- Golden Butterfly Riz Gluant (Similarity score: 4.80)
- Golden Butterfly Riz Gluant (Similarity score: 4.80)
- Priano Pipe Rigate Authentic Italian Bronze Cut Pasta (Similarity score: 5.01)
- Président,fraidoux Fraidoux (Similarity score: 5.29)
- Pasta Di Gragnano Faella (Similarity score: 5.39)
- Pastas Roma (Similarity score: 5.48)
- Enriched Macaroni Product (Similarity score: 5.66)
- La Campera Masa Para Tamales (Similarity score: 5.68)
- Reggano Spaghetti (Similarity score: 5.70)
- Pasta Bossolasco Pasta Di Semola (Similarity score: 5.83)