Jardin Bio,Léa Nature Riz cuisine léger
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 854kj (205 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 854kj (205 calories/kcal) |
| Fiber | 0.6 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0.6 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 3 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 0.4g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 0.4g |
| Saturated Fat | 2g |
| Saturated Fat Points | 1 |
| Saturated Fat Ratio | 10% |
| Saturated Fat Ratio Points | 1 |
| Saturated Fat Ratio Value | 10% |
| Saturated Fat Value | 2g |
| Score | 3 |
| Sodium | 40mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 40mg |
| Sugars | 0g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Albert Heijn Kook Room (Similarity score: 11.32)
- Probios Rice Cuisine (Similarity score: 11.36)
- Guacamole (Similarity score: 18.73)
- Spinach, Cauliflower, Butternut Squash, And Turmeric Curry In A Toasted Crust Curry Pockets, Cauliflower (Similarity score: 19.41)
- Klene,perfetti Van Melle Ademin Suikervrij Test With Product Name Nl (Similarity score: 20.34)
- Select Street Tacos White Corn Tortillas (Similarity score: 21.95)
- Tesco Couscous (Similarity score: 22.10)
- Street Tacos Yellow Corn Tortillas, Yellow Corn (Similarity score: 22.25)
- Street Tacos Corn Tortillas (Similarity score: 22.25)
- Gonzalez, Northgate Gonzalez Inc Gonzalez, Tortillas Maiz Amarillo Yellow Corn (Similarity score: 27.67)
- Hamlet Fondant À Rouler Vert (Similarity score: 28.71)
- Saumon Norvégien (Similarity score: 28.80)
- Pavé De Saumon (Similarity score: 29.27)
- Filet De Saumon Lachs (Similarity score: 29.94)
- Pavés De Saumon Asc Sans Peau (Similarity score: 29.94)
Ingredients List
- Water
- Sunflower Oil
- Rice Flour
- Emulsifier
- Thickener
- Sea Salt
- Natural Flavouring
(ingredient list is crowd-sourced and might be incorrect or incomplete)