Jasmin Smochine
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1117kj (267 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1117kj (267 calories/kcal) |
| Fiber | 9.85 |
| Fiber Points | 5 |
| Fiber Value | 9.85 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 13 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 3.3g |
| Proteins Points | 2 |
| Proteins Value | 3.3g |
| Saturated Fat | 0.12g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 13.333333333333334% |
| Saturated Fat Ratio Points | 1 |
| Saturated Fat Ratio Value | 13.3% |
| Saturated Fat Value | 0.1g |
| Score | 8 |
| Sodium | 8mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 8mg |
| Sugars | 54.53g |
| Sugars Points | 10 |
| Sugars Value | 54.53g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Albert Ménès Confit De Fleurs De Violette De Provence (Similarity score: 20.92)
- Trucco, Dried Figs (Similarity score: 21.45)
- Sabaton Pâte De Marrons (Similarity score: 21.82)
- Albert Ménès Confit De Pétales De Rose De Provence (Similarity score: 21.87)
- Co Op Fine Cut Orange Marmalade (Similarity score: 22.47)
- Confiture De Châtaigne (Similarity score: 24.71)
- Confiture De Châtaignes (Similarity score: 24.97)
- Šufan,simi Fruit Garden,šufánek Josefova Povidla (Similarity score: 25.51)
- La Ferme De Viltain Confit De Pétales De Roses (Similarity score: 25.86)
- Ah Fruitstroop 100% Appel (Similarity score: 26.06)
- Curtelin Confit De Fleurs De Violette (Similarity score: 26.08)
- Eden Chocolats Meringues Myrtille (Similarity score: 26.14)
- Frumesa Frutos Secos Fresa (Similarity score: 26.32)
- Albert Heijn Biologische 100% Appel Stroop (Similarity score: 26.59)
- Root & Wings Roots & Wings Organic Orange Marmalade 340g (Similarity score: 26.68)