Jsp Enterprises Ltd. Pappardelle's, Garlic Chive Angel Hair
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1176kj (282 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1176kj (282 calories/kcal) |
| Fiber | 3.5 |
| Fiber Points | 3 |
| Fiber Value | 3.5 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | a |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 4 |
| Positive Points | 8 |
| Proteins | 10.53g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 10.53g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0% |
| Saturated Fat Value | 0g |
| Score | -4 |
| Sodium | 167mg |
| Sodium Points | 1 |
| Sodium Value | 167mg |
| Sugars | 0g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Sogo Bakery Inc Pumpkin Walnut Bread (Similarity score: 11.09)
- Dontapas Bouchées D'encornets À La Galicienne (Similarity score: 23.43)
- Sugar Free Fat Free Chocolate Fudge #10 Can, 96 Oz (Similarity score: 25.47)
- Weis Sicilian Style Pizza Crust (Similarity score: 25.70)
- Baguette De Céréales (Similarity score: 27.57)
- Naturhouse Wok De Legume Thaiavec Riz (Similarity score: 29.42)
- Zoe Bocconcini Mozzarella Di Bufala Dop (Similarity score: 30.34)
- Cottage Kitchen Cottage Kitchen, Cracker (Similarity score: 30.59)
- Whole Foods Market, Whole Foods Market Inc Whole Foods Market, Organic Pita Bread (Similarity score: 31.30)
- Sweet Dreams Gummies (Similarity score: 31.97)
- Manischewitz Matzos (Similarity score: 32.11)
- Whole Foods Market, Rt Wholesale Llc Whole Foods Market, Petite Pecan Feta Salad (Similarity score: 32.36)
- Alteza Pate De Atún (Similarity score: 32.93)
- Maayane Houmous Sauce Piquante (Similarity score: 33.42)
- Beignets Framboise (Similarity score: 34.36)
Ingredients List
- Durum Semolina Flour
- Water
- Chives
- Wheat Gluten
- Garlic
- Salt
- Natural Flavouring
(ingredient list is crowd-sourced and might be incorrect or incomplete)