Juanola Perlas Balsámicas Sin Azúcares Sabor Clásico
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 883kj (212 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 883kj (212 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | b |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 2 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 1.2999999523163g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 1.3g |
| Saturated Fat | 0.10000000149012g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 20.000000298024002% |
| Saturated Fat Ratio Points | 2 |
| Saturated Fat Ratio Value | 20% |
| Saturated Fat Value | 0.1g |
| Score | 2 |
| Sodium | 0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 0mg |
| Sugars | 0.5g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0.5g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Les Entrées De La Mer (Similarity score: 8.61)
- Bio Sonne Bio Milchreis (Similarity score: 10.60)
- Sun & Seed Organic Sunflower Seed Butter 250g (Similarity score: 11.68)
- One Day More Müsli (Similarity score: 13.31)
- Fischerstolz Norwegische Lachsfilet (Similarity score: 13.32)
- Bonarea Arroz Basmati Cocido (Similarity score: 15.06)
- Bonarea Arroz Basmati Cocido (Similarity score: 15.06)
- Bonarea Arroz Basmati Cocido (Similarity score: 15.06)
- Bonarea Arroz Basmati Cocido (Similarity score: 15.06)
- Enriched Noodle Product (Similarity score: 16.63)
- Auchan Croques Rosti (Similarity score: 17.31)
- Titapuy (Similarity score: 17.64)
- Tofu Soyeux (Similarity score: 18.81)
- Mandy Vegetal (Similarity score: 20.89)
- Apis Paté De Atún Con Aceite De Oliva (Similarity score: 21.34)