Tofu Soyeux
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 895kj (214 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 895kj (214 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | a |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 2 |
| Positive Points | 3 |
| Proteins | 5.2g |
| Proteins Points | 3 |
| Proteins Value | 5.2g |
| Saturated Fat | 0.5g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 21.73913043478261% |
| Saturated Fat Ratio Points | 2 |
| Saturated Fat Ratio Value | 21.7% |
| Saturated Fat Value | 0.5g |
| Score | -1 |
| Sodium | 0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 0mg |
| Sugars | 1.3g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 1.3g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Hinode Brown Jasmine Rice (Similarity score: 11.34)
- Mandy Vegetal (Similarity score: 13.32)
- Fischerstolz Norwegische Lachsfilet (Similarity score: 14.14)
- Mélange De Céréales Et Légumineuses (Similarity score: 14.74)
- Ebly Blé Naturel (Similarity score: 14.79)
- Tiradell Makaron Gryczany Rurki (Similarity score: 15.06)
- Delhaize Spirelli (Similarity score: 17.60)
- Bio Sonne Bio Milchreis (Similarity score: 18.80)
- Juanola Perlas Balsámicas Sin Azúcares Sabor Clásico (Similarity score: 18.81)
- Nos Régions Ont Du Talent Pomme De Terre Salardaise (Similarity score: 19.17)
- Apis Paté De Atún Con Aceite De Oliva (Similarity score: 19.47)
- Pâtes Fraiches De Provence Ravioli Au Boeuf (Similarity score: 19.56)
- Ebly Ebly L'original (Similarity score: 19.57)
- Morrison, Morrisons Toasties Wholemeal Bread (Similarity score: 20.33)
- Les Entrées De La Mer (Similarity score: 20.99)