La Cuillère Gourmande Confiture Cerise noire
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1017kj (244 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1017kj (244 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 52 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 1 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 52 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 14 |
| Positive Points | 1 |
| Proteins | 0.8g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 0.8g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0% |
| Saturated Fat Value | 0g |
| Score | 13 |
| Sodium | 120mg |
| Sodium Points | 1 |
| Sodium Value | 120mg |
| Sugars | 58.7g |
| Sugars Points | 10 |
| Sugars Value | 58.7g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Menz&gasser La Extra (Similarity score: 17.95)
- Menz&gasser Marmellata Di Pesche (Similarity score: 17.95)
- Confiture Tomates Vertes (Similarity score: 18.98)
- Les Fermes De Gally Confiture Extra Cerise Griotte (Similarity score: 26.98)
- Biolo'klock Confiture De Physalis Fabrication Artisanale (Similarity score: 28.33)
- La Cuillère Gourmande Confiture D'abricot (Similarity score: 31.19)
- El Baraka El Baraka Confiture D'abricots 430 G (Similarity score: 31.49)
- All Groo Yuzu Tea (Similarity score: 33.86)
- Du Bruit Dans La Cuisine Confiture Artisanale (Similarity score: 45.62)
- Mille Et Une Huiles Miel & Cacahuète (Similarity score: 47.59)
- M'amour Confiture Ananas (Similarity score: 50.52)
- Les Petits Fruits Confiture D'automne Coing Poire Aux Noix (Similarity score: 51.35)
- Produce Dried Apple Rings (Similarity score: 52.64)
- Monari Federzoni Douceur (Similarity score: 53.91)
- Monari Federzoni Douceur À Base D'"aceto Balsamico Di Modena" (Similarity score: 53.91)