La Ibense Bornay Kinder blanco
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 816kj (196 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 816kj (196 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 12 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 2.6g |
| Proteins Points | 1 |
| Proteins Value | 2.6g |
| Saturated Fat | 5.2g |
| Saturated Fat Points | 5 |
| Saturated Fat Ratio | 63.41463414634148% |
| Saturated Fat Ratio Points | 9 |
| Saturated Fat Ratio Value | 63.4% |
| Saturated Fat Value | 5.2g |
| Score | 12 |
| Sodium | 36mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 36mg |
| Sugars | 26.5g |
| Sugars Points | 5 |
| Sugars Value | 26.5g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Casa Grande De Xanceda Helado De Yogur Y Arándanos Sabor Silvestre Ecológico (Similarity score: 10.03)
- Carrefour Bûche Citron Meringué (Similarity score: 10.15)
- Veniso Omelette Norvégienne (Similarity score: 11.43)
- Adélie Chocolat Crème Glacée (Similarity score: 12.99)
- Gildo Rachelli Glace Noix Coco (Similarity score: 13.42)
- Bio Village,marque Repère Vrac Crème Glacée Chocolat Noir Bio (Similarity score: 13.42)
- Gelato (Similarity score: 13.59)
- Erhard Glace Yaourt (Similarity score: 13.88)
- Albert Heijn Organic Vanilla Ice Cream (Similarity score: 13.93)
- Erhard Crème Glacée Yaourt (Similarity score: 13.97)
- Rians Le Flan Pâtissier Abricots De Provence (Similarity score: 14.02)
- Fraisier X2 Décongelé (Similarity score: 14.29)
- Morane Glaces Vanille (Similarity score: 14.43)
- Délisse,marque Repère Crèmes À La Liégeoise Au Chocolat (Similarity score: 14.64)
- Ben & Jerry's Chocolate Cherry Garcia (Similarity score: 14.79)