La Mère Poulard La Mã¨re Poulard Milk Jam - Confiture De Lait 8.8oz
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1025kj (245 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1025kj (245 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 12 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 9.9g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 9.9g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0% |
| Saturated Fat Value | 0g |
| Score | 12 |
| Sodium | 52.00000000000001mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 52mg |
| Sugars | 43g |
| Sugars Points | 9 |
| Sugars Value | 43g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Le Manoir Des Abeilles Confiture De Lait Au Miel (Similarity score: 0.00)
- Confiture De Lait (Similarity score: 0.00)
- Le Bois Jumel Confiture De Lait Nature (Similarity score: 0.00)
- Le Manoir Des Abeilles Confiture De Lait (Similarity score: 0.00)
- La Vie Claire Confiture De Lait (Similarity score: 16.97)
- Hokushin Tachibanaya Co Ltd Hokushin, Fubuki Manju (wheat Cake) (Similarity score: 18.25)
- Creme Vinaigre Balsamique (Similarity score: 22.31)
- Ward's Kentucky Specialties All Natural Bourbon Chocolatier Sauce (Similarity score: 24.48)
- The Niward Management Group Llc Kentucky, Bourbon Chocolatier Sauce (Similarity score: 24.48)
- Nestlé Frisco,nestlé Extreme Cornet Fraise (Similarity score: 25.38)
- Gelée Ananas Fabrication Maison (Similarity score: 27.71)
- Borges Crema De Vinagre Balsámico De Manzana (Similarity score: 29.87)
- Sante Nat Infusion En Gelée À L'aloé Vera (Similarity score: 30.58)
- Fruit Flavored Snacks (Similarity score: 30.82)
- Les Bastides De Manon (Similarity score: 30.89)