La Nuestra Stuffed ripe plantains
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1063kj (255 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1063kj (255 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 12 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 1.41g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 1.41g |
| Saturated Fat | 2.82g |
| Saturated Fat Points | 2 |
| Saturated Fat Ratio | 30.81967213114754% |
| Saturated Fat Ratio Points | 4 |
| Saturated Fat Ratio Value | 30.8% |
| Saturated Fat Value | 2.8g |
| Score | 12 |
| Sodium | 0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 0mg |
| Sugars | 31.69g |
| Sugars Points | 7 |
| Sugars Value | 31.69g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Cora Creme De Marron (Similarity score: 24.16)
- Sabaton Crème De Marron (Similarity score: 24.27)
- Carrefour Pruimen (Similarity score: 27.67)
- Creme De Mareon De L’ardeche (Similarity score: 29.76)
- Boudoirs D'alsace (Similarity score: 30.08)
- M&m's (Similarity score: 32.23)
- Carrefour Crème De Marrons (Similarity score: 32.93)
- Chocolate Cherry Blossom Non Dairy Frozen Dessert, Chocolate Cherry Blossom (Similarity score: 33.04)
- Deluxe Crème De Marrons (Similarity score: 34.16)
- Sigel Sigel (Similarity score: 35.35)
- Gaia Pain De Céréales Germées Épeautre (Similarity score: 35.60)
- Douceur Du Verger,marque Repère Marmelade Orange (Similarity score: 36.13)
- Sabaton Crème De Marrons (Similarity score: 37.02)
- Mermelada Extra De Frutos Del Bosque (Similarity score: 37.32)
- Minerve Crème De Marrons À La Vanille (Similarity score: 37.36)
Ingredients List
- Sweet Ripe Plaintain
- Milk
- Sugar
- Corn Starch
- Yellow Corn Flour
- Cinnamon
(ingredient list is crowd-sourced and might be incorrect or incomplete)