Lidl Coquelet farci
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 891kj (213 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 891.0kj (213 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0.0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0.0 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 8 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 15.8g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 15.8g |
| Saturated Fat | 4.5g |
| Saturated Fat Points | 4 |
| Saturated Fat Ratio | 28.125% |
| Saturated Fat Ratio Points | 4 |
| Saturated Fat Ratio Value | 28.1% |
| Saturated Fat Value | 4.5g |
| Score | 3 |
| Sodium | 240.0mg |
| Sodium Points | 2 |
| Sodium Value | 240.0mg |
| Sugars | 0.5g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0.5g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Sardines À La Tomate (Similarity score: 5.94)
- Sardine A La Tomates (Similarity score: 5.94)
- Royal Bernard 4 P'tits Farcis De Poulet Ail Et Fines Herbes (Similarity score: 9.47)
- Royal Bernard 3 P'tits Farcis De Poulet Ail Et Fines Herbes (Similarity score: 9.47)
- Volailles Champenoises 4 P'tits Farcis De Poulet Ail Et Fines Herbes (Similarity score: 9.47)
- Royal Halal P'tits Farcis De Poulet Ail Et Fines Herbes (Similarity score: 9.47)
- Volailles Champenoises 8 P'tits Farcis De Poulet Ail Et Fines Herbes (Similarity score: 9.47)
- Volailles Champenoises 20 P'tits Farcis De Poulet Ail Et Fines Herbes (Similarity score: 9.47)
- Volailles Champenoises 3 P'tits Farcis De Poulet Ail Et Fines Herbes (Similarity score: 9.47)
- Royal Bernard 20 P'tits Farcis De Poulet Ail Et Fines Herbes (Similarity score: 9.47)
- Royal Bernard 8 P'tits Farcis De Poulet Ail Et Fines Herbes (Similarity score: 9.47)
- Fishing Vessel St Jude Fishing Vessel St Jude, Solid White Albacore Tuna, Original (Similarity score: 14.49)
- North Atlantic Breaded Tilapia Fillet (Similarity score: 14.87)
- Paupiette Poulet (Similarity score: 15.26)
- Breakfast Bowl Sausage (Similarity score: 16.18)