Lidl Smotanový termizovaný krém s vanilkou a čokoládovou príchuťou
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 996kj (239 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 996.0kj (239 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0.0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0.0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 14 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 6.5g |
| Proteins Points | 4 |
| Proteins Value | 6.5g |
| Saturated Fat | 10g |
| Saturated Fat Points | 9 |
| Saturated Fat Ratio | 61.728395061728406% |
| Saturated Fat Ratio Points | 9 |
| Saturated Fat Ratio Value | 61.7% |
| Saturated Fat Value | 10.0g |
| Score | 14 |
| Sodium | 40.0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 40.0mg |
| Sugars | 15.6g |
| Sugars Points | 3 |
| Sugars Value | 15.6g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Rewe Ja! Mandel Eis Am Stiel (Similarity score: 8.96)
- Ferme Collet Creme Dessert Caramel Beurre Salé (Similarity score: 9.87)
- Ice Cream (Similarity score: 10.48)
- Bonne Maman Crème Brûlée (Similarity score: 11.19)
- Bonne Maman Crème Brûlée (Similarity score: 11.19)
- Double Rainbow Double Rainbow, Ice Cream, Ultra Chocolate (Similarity score: 11.35)
- Nestlé Mousse Au Chocolat Belge (Similarity score: 11.90)
- Nestlé Mousse Au Chocolat (Similarity score: 11.90)
- La Laitière,nestlé Mousse Au Chocolat (Similarity score: 12.32)
- Nestlé La Laitière Mousse Au Chocolat (Similarity score: 12.32)
- Bonne Maman Crème Brulée (Similarity score: 12.54)
- Bonne Maman Crème Brûlée Aux Oeufs Frais (Similarity score: 12.67)
- Harris Teeter Inc Ice Cream (Similarity score: 13.48)
- Creme Brulée (Similarity score: 13.87)
- Ben & Jerry's,unilever Ben & Jerry's Glace Pot Minter Wonderland 500 Ml (Similarity score: 14.02)