Light mayo
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 865kj (207 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 865.0kj (207 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0.0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0.0 |
| Grade | b |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 2 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 0g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 0.0g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0.0% |
| Saturated Fat Value | 0.0g |
| Score | 2 |
| Sodium | 0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 0.0mg |
| Sugars | 0g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0.0g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Riniel Riniel Cassis (Similarity score: 2.42)
- Tasty Diabetics Caramelos Macizos Sabor A Mantequilla (Similarity score: 4.24)
- Brach's, Ferrara Candy Company Sugar Free Cinnamon Hard Candy (Similarity score: 5.66)
- Watermelon With Micro Candies Sugar Free Gum, Watermelon (Similarity score: 7.07)
- Casino Riz Long Grain (Similarity score: 8.40)
- La Tortilla Factory Organic Yellow Corn Tortillas (Similarity score: 9.75)
- Corn Tortillas (Similarity score: 12.03)
- Jaouda Rain (Similarity score: 12.59)
- Tammy Le Rémeux (Similarity score: 17.27)
- Ricola Ricola Sugar Free Lemon Mint Swiss Herbal Mint 25g (Similarity score: 17.55)
- Ricola Perlas De Hierbas Fresa (Similarity score: 17.57)
- Yokoi's Vinegar Honey & Pure Apple Seasoned Vinegar (Similarity score: 19.80)
- Neo Botanica Mix Fresa Naranja (Similarity score: 19.80)
- Mentolin Caramels Mentolin Mel &mentol (Similarity score: 19.80)
- Ricola Perlas De Hierbas Mentol Eucalipto (Similarity score: 19.86)