Mae ploy creme de coco
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 845kj (202 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 845kj (202 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 12 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 2.1g |
| Proteins Points | 1 |
| Proteins Value | 2.1g |
| Saturated Fat | 17.5g |
| Saturated Fat Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio | 86.20689655172413% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 86.2% |
| Saturated Fat Value | 17.5g |
| Score | 12 |
| Sodium | 23.62204724409449mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 23.6mg |
| Sugars | 2.3g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 2.3g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Bio Sonne Bio Kokusnussmilch (Similarity score: 6.63)
- Asia Green Garden Leite De Coco (Similarity score: 18.20)
- Cocomi Bio Crème De Coco Biologique (Similarity score: 18.73)
- Ayam Lait De Coco (Similarity score: 22.04)
- Ayam Crème De Coco Ayam™ (Similarity score: 22.04)
- Coyo Coyo Coconut Milk Yogurt Alternative Chocolat (Similarity score: 24.59)
- Ayam Lait De Coco (Similarity score: 25.40)
- Coconut Cream (Similarity score: 25.58)
- Blue Dragon, Lidl Fabric Conditioner (Similarity score: 26.38)
- Ayam Lait De Coco (Similarity score: 26.83)
- Spar Free From Tejföl Laktózmentes 20% (Similarity score: 27.23)
- Pilos,naszálytej Laktózmentes Tejföl (Similarity score: 27.23)
- Vanilla Bean Dairy Free Gelato, Vanilla Bean (Similarity score: 27.82)
- Root Beer Float Dairy Free Gelato, Root Beer Float (Similarity score: 27.82)
- Mucci Vegan Vanille (Similarity score: 28.31)
Ingredients List
- Water
(ingredient list is crowd-sourced and might be incorrect or incomplete)