Ayam Lait de coco
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 833kj (200 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 833kj (200 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 12 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 2.1g |
| Proteins Points | 1 |
| Proteins Value | 2.1g |
| Saturated Fat | 19g |
| Saturated Fat Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio | 95% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 95% |
| Saturated Fat Value | 19g |
| Score | 12 |
| Sodium | 28.000000000000004mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 28mg |
| Sugars | 2.5g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 2.5g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Ayam Crème De Coco Ayam™ (Similarity score: 0.00)
- Ayam Lait De Coco (Similarity score: 7.21)
- Bio Sonne Bio Kokusnussmilch (Similarity score: 21.34)
- Mae Ploy Creme De Coco (Similarity score: 22.04)
- Coconut Cream (Similarity score: 23.25)
- Coyo Coyo Coconut Milk Yogurt Alternative Chocolat (Similarity score: 23.51)
- Coco Cubes (Similarity score: 25.40)
- Chao An,chao'an Crème De Coco (Similarity score: 25.73)
- Asia Kokosmilch (Similarity score: 26.00)
- Asia Green Garden Leite De Coco (Similarity score: 26.31)
- Ctc Food International Inc Coconut Cream (Similarity score: 29.57)
- Vanilla Bean Dairy Free Gelato, Vanilla Bean (Similarity score: 30.43)
- Root Beer Float Dairy Free Gelato, Root Beer Float (Similarity score: 30.43)
- Flavored Vanilla Gelato (Similarity score: 31.14)
- Riz Au Lait De Coco (Similarity score: 31.56)