Magnum Double gold caramel billionaire
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1133kj (271 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1133.0kj (271 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0.0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0.0 |
| Grade | e |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 20 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 4.4g |
| Proteins Points | 2 |
| Proteins Value | 4.4g |
| Saturated Fat | 12g |
| Saturated Fat Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio | 70.58823529411765% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 70.6% |
| Saturated Fat Value | 12.0g |
| Score | 20 |
| Sodium | 132.0mg |
| Sodium Points | 1 |
| Sodium Value | 132.0mg |
| Sugars | 29g |
| Sugars Points | 6 |
| Sugars Value | 29.0g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Häagen Dazs Caramel Chai Latte (Similarity score: 17.35)
- Eliges Sándwich Nata (Similarity score: 17.82)
- Boardwalk Frozen Treats Llc Ice Cream With Chocolate Chip Cookie Pieces, Chocolate Flavored Chips & Cookie Dough Batter Flavored Ribbon (Similarity score: 18.87)
- Unide Sandwich De Nata (Similarity score: 18.96)
- Premium Ice Cream Cake (Similarity score: 20.29)
- La Sirena Helado Strawberry Cheesecake (Similarity score: 20.77)
- Eclair Chocolat (Similarity score: 21.84)
- Ice Cream (Similarity score: 21.91)
- Mamie Nova Cheese Cake Citron Zesté (Similarity score: 21.95)
- Hacendado Cheese Cake Fresa (Similarity score: 22.03)
- Häagen Dazs Barista Collection (Similarity score: 22.28)
- Ice Cream, Brownies A La Mode (Similarity score: 22.55)
- Talenti Salted Caramel Truffle (Similarity score: 23.01)
- Love Some Ice Cream Cake, Cookies & Cream (Similarity score: 23.27)
- Til The Cows Come Home Shiver Me Truffles! Caramel Ice Cream With Sea Salt Caramel Swirl And Caramel Fudge Truffles (Similarity score: 23.42)