Maison cavameo oh la la! Ravioli citron & ricotta
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1167kj (279 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1167.0kj (279 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0.0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0.0 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 9 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 12.5g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 12.5g |
| Saturated Fat | 1.1g |
| Saturated Fat Points | 1 |
| Saturated Fat Ratio | 28.20512820512821% |
| Saturated Fat Ratio Points | 4 |
| Saturated Fat Ratio Value | 28.2% |
| Saturated Fat Value | 1.1g |
| Score | 4 |
| Sodium | 279.99999999999994mg |
| Sodium Points | 3 |
| Sodium Value | 280.0mg |
| Sugars | 13g |
| Sugars Points | 2 |
| Sugars Value | 13.0g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- 5 Cinnamon And Raisin Bagels (Similarity score: 20.20)
- Sweet Italian Sausage Tortelloni With Sweet Italian Sausage & Parmesan Cheese (Similarity score: 20.30)
- Panificio Giglio (Similarity score: 20.31)
- Essential Waitrose Buttermilk Pancakes (Similarity score: 20.47)
- Tagliatelle (Similarity score: 20.60)
- Coop Bagels (Similarity score: 22.17)
- Beignets Pommes Décongelés, X4 (Similarity score: 22.60)
- Kroger Apple Pie (Similarity score: 22.83)
- Beignets À L'abricot (Similarity score: 23.40)
- U, U Bon & Végétarien Croq'panés Blé Et Fromage (Similarity score: 23.63)
- Sacramento Baking Co Inc Sacramento Baking Company, Onion Bagel (Similarity score: 23.64)
- Beignets Abricot (Similarity score: 23.78)
- Beignets Abricot (Similarity score: 24.08)
- Beignets (Similarity score: 24.08)
- 12 Beignets Abricot (Similarity score: 24.08)