Maison meneau SIROP AGAVE
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1243kj (298 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1243kj (298 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 13 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 0g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 0g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0% |
| Saturated Fat Value | 0g |
| Score | 13 |
| Sodium | 40mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 40mg |
| Sugars | 71g |
| Sugars Points | 10 |
| Sugars Value | 71g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Metin Dut Peklezi (Similarity score: 8.52)
- La Cure Gourmande Mini Gouttes De Meringue (Similarity score: 12.26)
- La Cure Gourmande Mini Gouttes De Meringue Saveur Fraise (Similarity score: 12.26)
- Oliviers & Co Douceur De Vinaigre Balsamique De Modène (Similarity score: 15.71)
- Gummy Candy Box Of Boogers, Gummy (Similarity score: 20.53)
- Neon Worms (Similarity score: 20.57)
- Infused Strawberry Simple Syrup (Similarity score: 22.34)
- Saveurs Attitudes Sirop D'agave À La Chlorophyle (Similarity score: 22.63)
- Gummy Bands Valentines Candy Bracelets With Cards (Similarity score: 22.80)
- Baule Volante Glassa All'aceto Balsamico Di Modena I G P (Similarity score: 23.25)
- Halloween Zombie Mix (Similarity score: 23.43)
- Monin Monin Sirup Orange Spritz 1x0,70 Liter (Similarity score: 24.04)
- Monin Sirop Pour Spritz (Similarity score: 24.04)
- Rossetti Moutarde Cremone Fruits Mixtes (Similarity score: 24.31)
- Arizona, Ferolito Vultaggio & Sons Southern Style Sweet Tea (Similarity score: 24.48)
Ingredients List
(ingredient list is crowd-sourced and might be incorrect or incomplete)