Orecchiette con grano arso
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1276kj (305 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1276kj (305 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | a |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 3 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 9.2g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 9.2g |
| Saturated Fat | 0.3g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 25% |
| Saturated Fat Ratio Points | 3 |
| Saturated Fat Ratio Value | 25% |
| Saturated Fat Value | 0.3g |
| Score | -2 |
| Sodium | 40mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 40mg |
| Sugars | 1.5g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 1.5g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Metro Chef,metro Tagliatelles Aux Œufs Frais (Similarity score: 8.60)
- Lustucru Tagliatelles Fraiches (Similarity score: 13.13)
- Auchan Gyors Rizs, Főzőtasakos (Similarity score: 13.23)
- Tagliatelles Aux Oeufs (Similarity score: 13.44)
- Bio Organic, Chef Select Frische Tagliatelle (Similarity score: 13.44)
- Scoiattolo Lasagne Fresche (Similarity score: 13.44)
- Skyr Icelandic Style Yogurt Layered With Peach And Raspberry (Similarity score: 16.64)
- Bio Verde Tagliatelles Frais (Similarity score: 18.21)
- Bio Verde Linguine Fraiches (Similarity score: 18.21)
- Bio Verde Frische Pasta Tagliatelle (Similarity score: 18.21)
- Pappardelle (Similarity score: 19.10)
- Linguine (Similarity score: 19.10)
- Pam & Panorama Tagliatelle (Similarity score: 19.47)
- Mémé Hélène Sfoglia Per Lasagne (Similarity score: 19.71)
- Mémé Hélène Tagliolini (Similarity score: 20.35)