Pan trisalvado
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1029kj (246 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1029kj (246 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | a |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 3 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 8.2g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 8.2g |
| Saturated Fat | 0.4g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 8.333333333333334% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 8.3% |
| Saturated Fat Value | 0.4g |
| Score | -2 |
| Sodium | 0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 0mg |
| Sugars | 0g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Falafels (Similarity score: 8.45)
- Miel De Citronnier (Similarity score: 12.10)
- Thin Dumpling Strips (Similarity score: 12.24)
- Mama Tere Mama Tere, Cancha Corn (Similarity score: 12.55)
- Mama Tere Mama Tere, Dried Yellow Corn (Similarity score: 12.55)
- Ketterer Vegan Brot Pan De Chía Y Quinoa (Similarity score: 13.19)
- Grafschafter Dinkel Sandwich (Similarity score: 13.37)
- Pain Triple Alliance (Similarity score: 13.41)
- Rillettes De Thon Et Olive (Similarity score: 15.28)
- Seeds Of Change (Similarity score: 17.47)
- Isla Mondial Burger À L'oignon Isla (Similarity score: 18.94)
- Tonus Tonus Standard (Similarity score: 18.98)
- Grinassance Grinassance, Original Mochi (Similarity score: 18.99)
- Mini Caramelle (Similarity score: 19.03)
- Smaakt Less Carb Brood (Similarity score: 19.19)