Rillettes de thon et olive
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1033kj (247 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1033kj (247 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | b |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 6 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 14.4g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 14.4g |
| Saturated Fat | 3.08g |
| Saturated Fat Points | 3 |
| Saturated Fat Ratio | 14.666666666666666% |
| Saturated Fat Ratio Points | 1 |
| Saturated Fat Ratio Value | 14.7% |
| Saturated Fat Value | 3.1g |
| Score | 1 |
| Sodium | 0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 0mg |
| Sugars | 0.1g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0.1g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Pain Triple Alliance (Similarity score: 10.57)
- Pan Trisalvado (Similarity score: 15.28)
- Falafels (Similarity score: 15.95)
- Smaakt Less Carb Brood (Similarity score: 17.27)
- Grafschafter Dinkel Sandwich (Similarity score: 18.30)
- Bonduelle Leguminous (Similarity score: 18.43)
- Leclerc Le Bûcheron (Similarity score: 18.98)
- Pasta E Basta Strascinati (Similarity score: 19.10)
- Gaia Pain De Céréales Germées (Similarity score: 20.12)
- Hierba De Trigo Orgánica (Similarity score: 20.16)
- Ventresca De Bonito Del Norte En Aceite De Oliva (Similarity score: 20.36)
- Landreau Ravioli Frais Au Jambon Et Parmesan (Similarity score: 21.11)
- Landreau Ravioli Frais Au Jambon Et Parmesan (Similarity score: 21.11)
- Ketterer Vegan Brot Pan De Chía Y Quinoa (Similarity score: 22.96)
- Morato Spuntinelle (Similarity score: 23.21)