Panna da cucina
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 933kj (223 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 933.0kj (223 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0.0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0.0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 12 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 2.4g |
| Proteins Points | 1 |
| Proteins Value | 2.4g |
| Saturated Fat | 14g |
| Saturated Fat Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio | 63.63636363636363% |
| Saturated Fat Ratio Points | 9 |
| Saturated Fat Ratio Value | 63.6% |
| Saturated Fat Value | 14.0g |
| Score | 12 |
| Sodium | 40.0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 40.0mg |
| Sugars | 3.8g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 3.8g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Bennet Panna Da Cucina (Similarity score: 5.67)
- Bayernland Panna Da Cucina Uht Ml 200 (Similarity score: 7.38)
- Panna Da Cucina Lactose Free (Similarity score: 7.80)
- Panna Da Cucina (Similarity score: 8.77)
- Panna Da Cucina Senza Lattosio (Similarity score: 8.77)
- Esselunga Panna Da Cucina (Similarity score: 11.32)
- Premia Mileram (Similarity score: 12.22)
- Pam & Panorama Panna Da Cucina (Similarity score: 12.52)
- Reny Picot Nata Ligera 22% (Similarity score: 13.17)
- Philadelphia Philadelphia Original 300g (Similarity score: 13.59)
- Panna Da Cucina Uht (Similarity score: 15.65)
- Central Lechera Asturiana Nata Montada Ligera Spray (Similarity score: 16.69)
- Latteria,lidl,sterilgarda Panna Da Cucina Senza Lattosio (Similarity score: 18.29)
- Michel Cluizel Michel Cluizel Calendrier De L'avent (Similarity score: 18.90)
- Liq Amaretto Cookie Crunch (Similarity score: 19.63)