Panna da cucina
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 900kj (216 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 900.0kj (216 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0.0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0.0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 12 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 2.6g |
| Proteins Points | 1 |
| Proteins Value | 2.6g |
| Saturated Fat | 14g |
| Saturated Fat Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio | 66.66666666666666% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 66.7% |
| Saturated Fat Value | 14.0g |
| Score | 12 |
| Sodium | 40.0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 40.0mg |
| Sugars | 4g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 4.0g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Panna Da Cucina (Similarity score: 0.00)
- Coop,bene Si Panna Da Cucina Senza Lattosio (Similarity score: 0.00)
- Decò Panna Da Cucina Uht (Similarity score: 0.66)
- Delhaize Creme Fraiche (Similarity score: 4.59)
- Panna Per Cucina (Similarity score: 5.71)
- La Hulotte Dessert À Base De Fromage Frais Au Lait Pasteurisé Et Crème Fouettée Fontainebleau Nature La Hulotte Coupelle 15cl (Similarity score: 6.24)
- Elle & Vire,savencia Crème Semi Épaisse Gourmande (Similarity score: 7.91)
- Carlsbourg,corman,savencia Finesse (Similarity score: 8.70)
- Carlsbourg,corman,savencia Crème Culinaire Légère (Similarity score: 8.70)
- Coles Light Sour Cream (Similarity score: 10.64)
- Yoplait Fleurette (20 % Mg), Très Onctueuse (Similarity score: 13.08)
- Panna Da Cucina (Similarity score: 13.22)
- Jumbo Room Light (Similarity score: 13.24)
- Elle & Vire,savencia Crème Brûlée Baking Preparation (Similarity score: 13.57)
- Linessa Crème Fouettée 20% De Mat Gr (Similarity score: 14.79)