Pariani Pâte de noix vertes confites
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1017kj (244 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1017kj (244 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 5 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 0.4g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 0.4g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0% |
| Saturated Fat Value | 0g |
| Score | 5 |
| Sodium | 0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 0mg |
| Sugars | 11g |
| Sugars Points | 2 |
| Sugars Value | 11g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Mirée Mirée (Similarity score: 14.01)
- Bio Source,source Claire,citrobiotic Citrobiotic (Similarity score: 15.95)
- Emmental Français (Similarity score: 15.98)
- Vichy,mondelez France Pastille Vichy Menthe Aux Sels Minéraux Sans Sucres (Similarity score: 16.19)
- Vichy Pastille Menthe (Similarity score: 16.19)
- Céréal Stevia (Similarity score: 16.20)
- Premium Quality Roxy Gateau Fourré Au Thé Vert (Similarity score: 16.49)
- Sante Sante Ksylitol Fiński Brzozowy (Similarity score: 16.66)
- Caramelos De Cafe (Similarity score: 16.66)
- Fisherman's Friend Fisherman's Friends Mint (Similarity score: 16.79)
- Mini Pastille Vichy Cassis (Similarity score: 16.91)
- Vichy Vichy Parfum Menthe Sans Sucre (Similarity score: 16.97)
- Charmaine Solomon's Thai Red Curry Paste Medium Hot (Similarity score: 18.21)
- Gelée De Pommes (Similarity score: 19.33)
- Be4 Caramelos Tolerante De Naranja Y Maracuyá (Similarity score: 19.55)