pastoret Kéfir Semillas de Chía
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1067kj (256 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 10 |
| Energy Value | 1067kj (256 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | e |
| Is Beverage? | Yes |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 15 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 3.3g |
| Proteins Points | 2 |
| Proteins Value | 3.3g |
| Saturated Fat | 2.5g |
| Saturated Fat Points | 2 |
| Saturated Fat Ratio | 71.42857142857143% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 71.4% |
| Saturated Fat Value | 2.5g |
| Score | 15 |
| Sodium | 40mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 40mg |
| Sugars | 3.1g |
| Sugars Points | 3 |
| Sugars Value | 3.1g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Delamere Whole Goats Milk (Similarity score: 20.43)
- Milfina Demi Crème (Similarity score: 27.23)
- Avonmore Sour Cream (Similarity score: 27.30)
- Mon Chou Mon Chou (Similarity score: 27.31)
- Italiamo Panna Cotta Al Caramello (Similarity score: 27.37)
- Coolree Irish Light Cream (Similarity score: 27.76)
- Valflora Demi Crème Pour Sauces 25% Matières Grasses (Similarity score: 28.06)
- Danone Kefir Arandanos (Similarity score: 28.19)
- Valflora Halbrahm (Similarity score: 29.01)
- Auchan Tiramisu (Similarity score: 29.12)
- Rians La Crème Brûlée (Similarity score: 29.64)
- Valflora Demi Crème (Similarity score: 29.68)
- Valflora Halbrahm (Similarity score: 29.68)
- Olma Bílý Jogurtový Nápoj (Similarity score: 29.79)
- Mint Chocolate Chunk Ice Cream, Mint Chocolate Chunk (Similarity score: 29.82)