Peppermint gelato brownie pieces cookie swirl, mint brookie, brownie cookie
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 962kj (230 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 962kj (230 calories/kcal) |
| Fiber | 1 |
| Fiber Points | 1 |
| Fiber Value | 1 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 11 |
| Positive Points | 1 |
| Proteins | 3g |
| Proteins Points | 1 |
| Proteins Value | 3g |
| Saturated Fat | 4.5g |
| Saturated Fat Points | 4 |
| Saturated Fat Ratio | 40.909090909090914% |
| Saturated Fat Ratio Points | 6 |
| Saturated Fat Ratio Value | 40.9% |
| Saturated Fat Value | 4.5g |
| Score | 10 |
| Sodium | 58mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 58mg |
| Sugars | 25g |
| Sugars Points | 5 |
| Sugars Value | 25g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Pergale Milk Chocolate With Whole Hazelnuts (Similarity score: 9.50)
- Frozen Dairy Dessert Bar (Similarity score: 10.68)
- U,u Saveurs Tiramisu Saveur Limoncello (Similarity score: 11.52)
- Tarte Aux Pommes (Similarity score: 13.23)
- Tiramisu (Similarity score: 14.09)
- Bonta Divina Profiteroles Tiramisu (Similarity score: 14.09)
- Bontà Divina Tiramisu 500 G (Similarity score: 14.35)
- Creme D'or, Crème D'or Migros, Crème D'or Migros, Crème D'or Migros, Crème D'or Migros Walnut & Maple (Similarity score: 16.18)
- Haselnuss Bio Eis (Similarity score: 16.99)
- Conditorei Coppenrath & Wiese Alt Böhmischer Pflaumenkuchen (Similarity score: 17.52)
- Mayfield Classic Ice Cream (Similarity score: 18.06)
- Tillamook Ice Cream (Similarity score: 18.33)
- Shurfine Rocky Road Ice Cream (Similarity score: 18.36)
- U Saveurs, U Dessert Pâtissier Au Mascarpone Saveurs Limoncello Et Citron, Avec Préparation Aux Citrons Aromatisés 22% Et Génoise Saupoudré De Cacao (Similarity score: 18.64)
- Talenti, Unilever Sicilian Pistachio (Similarity score: 18.78)
Ingredients List
- Milk
- Canola Oil
- Cocoa Processed Wit
- Cream
- Cane Sugar
- Brownies
- Fudge Cookie Swirl
- Cottonseed Oil
- Chocolate Cookie Crumb
- Wheat Flour
- Sugar
(ingredient list is crowd-sourced and might be incorrect or incomplete)