Petit Navire,MWBrands/Ets Paul Paulet Miettes de thon à l'huile de tournesol
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1067kj (256 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1067kj (256 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | a |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 3 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 25.2g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 25.2g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0% |
| Saturated Fat Value | 0g |
| Score | -2 |
| Sodium | 0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 0mg |
| Sugars | 0g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Gésiers De Canard Confit À L Ancienne (Similarity score: 3.25)
- Monbio Haricot Rouge Monbio (Similarity score: 17.73)
- Instants Nature Haricots Rouges (Similarity score: 17.74)
- Coop Fine Food,fine Food,coop Mozzarella Di Bufala Campana D O P (Similarity score: 18.72)
- Instants Nature Haricots Blancs Gourmets Bio (Similarity score: 22.82)
- Ramirez And Sons Corn Tortillas (Similarity score: 24.04)
- Todis Impacchettati Ancora Caldi (Similarity score: 24.23)
- Masa (Similarity score: 25.42)
- Hacendado Hamburguesas Salmón Y Merluza (Similarity score: 25.61)
- Grillspeck Lard A Griller (Similarity score: 26.11)
- Bagel (Similarity score: 26.38)
- Dreimaster Makrelenfilets In Sonnenblumenöl (Similarity score: 27.32)
- Gebackenertofu (Similarity score: 27.47)
- Arroz Integral Grano Largo (Similarity score: 28.85)
- Sesame Seeds (Similarity score: 28.90)
Ingredients List
- Tuna
- Sunflower Oil
- Salt
(ingredient list is crowd-sourced and might be incorrect or incomplete)