Todis Impacchettati ancora caldi
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1063kj (255 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1063kj (255 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | a |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 3 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 8.6g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 8.6g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0% |
| Saturated Fat Value | 0g |
| Score | -2 |
| Sodium | 0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 0mg |
| Sugars | 1.4g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 1.4g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Masa (Similarity score: 6.52)
- Ramirez And Sons Corn Tortillas (Similarity score: 7.53)
- Coop Fine Food,fine Food,coop Mozzarella Di Bufala Campana D O P (Similarity score: 9.01)
- Pulmoll Pastilles Sans Sucre Avec Edulcolorants Framboise (Similarity score: 16.14)
- Propos Nature Gommes Propolis Verte Bio Pépins Pamplemousse & Eucalyptus (Similarity score: 16.21)
- Bagel (Similarity score: 18.49)
- Arroz Integral Grano Largo (Similarity score: 19.09)
- Twin Marquis Inc Twin Marquis, Vegetable Dumpling Wrapper (Similarity score: 19.49)
- Aronia Concentrate (Similarity score: 22.20)
- Val Frutta Valfrutta Polpa 100% Apple & Prune (Similarity score: 23.32)
- Oroweat English Muffins Count (Similarity score: 23.85)
- Petit Navire,mwbrands Ets Paul Paulet Miettes De Thon À L'huile De Tournesol (Similarity score: 24.23)
- Korn Mühle Dinkel Mehl Typ 630 (Similarity score: 24.68)
- Family Pita (Similarity score: 25.36)
- Monbio Haricot Rouge Monbio (Similarity score: 25.62)