Righteous Chocolat peanut butter dairy free
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 941kj (225 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 941kj (225 calories/kcal) |
| Fiber | 1.0676156583629894 |
| Fiber Points | 1 |
| Fiber Value | 1.07 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 9 |
| Positive Points | 4 |
| Proteins | 5g |
| Proteins Points | 3 |
| Proteins Value | 5g |
| Saturated Fat | 3.125g |
| Saturated Fat Points | 3 |
| Saturated Fat Ratio | 27.77777777777778% |
| Saturated Fat Ratio Points | 3 |
| Saturated Fat Ratio Value | 27.8% |
| Saturated Fat Value | 3.1g |
| Score | 5 |
| Sodium | 50mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 50mg |
| Sugars | 22.5g |
| Sugars Points | 4 |
| Sugars Value | 22.5g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Tiramisu (Similarity score: 21.18)
- Bon App Carrefour, Carrefour Tiramisu (Similarity score: 22.22)
- Crème Glacée À La Noisette Pralinée Avec Éclats (Similarity score: 25.08)
- Piononos (Similarity score: 26.25)
- Ovocné Knedlíky Jahodové (Similarity score: 26.88)
- Tft Spécialités Préparation Sucrée Pour Tartes Flambées (Similarity score: 29.27)
- Carrefour Tiramisu Au Café (Similarity score: 29.56)
- Verde Valle Tamal Tamayo (Similarity score: 29.65)
- Unilever,carte D'or Carte D'or Glace Crème Glacée Nougat 900ml (Similarity score: 29.66)
- Raley's Gelato, Sicilian Almond (Similarity score: 29.88)
- Fazer Geisha (Similarity score: 30.11)
- Häagen Dazs Exträas (Similarity score: 30.14)
- Glace Artisanale Pistaches Caramélisées (Similarity score: 30.28)
- Vanilla Bean Avocado Non Dairy Frozen Dessert (Similarity score: 30.79)
- La Turbine À Saveurs Crème Glacée Noix Du Dauphiné (Similarity score: 32.07)