Rillettes de thon au poivre vert GASTROMER
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 971kj (233 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 971kj (233 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | a |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 2 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 19.38g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 19.38g |
| Saturated Fat | 0.43g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 23.243243243243242% |
| Saturated Fat Ratio Points | 3 |
| Saturated Fat Ratio Value | 23.2% |
| Saturated Fat Value | 0.4g |
| Score | -3 |
| Sodium | 0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 0mg |
| Sugars | 0.66g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0.66g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- La Sablaise Rillettes De Thon Au Poivre Vert La Sablaise (Similarity score: 3.20)
- Migros,m Classic Bramata (Similarity score: 5.84)
- Spaghetti (Similarity score: 16.72)
- Sin Corteza Integral (Similarity score: 19.37)
- Thon (Similarity score: 19.42)
- Rob Roy Sardines (Similarity score: 19.51)
- Sardine À L'huile Végétale (Similarity score: 20.01)
- Pate A Pizza (Similarity score: 20.91)
- New York Deli Bagel Pumpernickel (Similarity score: 22.66)
- Filetes De Anchoas (Similarity score: 22.66)
- Bacci's Vegan Linguine (Similarity score: 22.73)
- Soavegel Polentine Croccanti Ai Formaggi (Similarity score: 23.72)
- Golden Farm Haricots Blancs (Similarity score: 24.49)
- Ravioli A La Daube (Similarity score: 26.93)
- Woolworths White Corn Tortillas (Similarity score: 27.25)