Rios, Penny Spaghetti Eis
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 834kj (200 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 834.0kj (200 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0.0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0.0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 15 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 2.9g |
| Proteins Points | 1 |
| Proteins Value | 2.9g |
| Saturated Fat | 8.5g |
| Saturated Fat Points | 8 |
| Saturated Fat Ratio | 88.54166666666667% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 88.5% |
| Saturated Fat Value | 8.5g |
| Score | 15 |
| Sodium | 60.0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 60.0mg |
| Sugars | 23.6g |
| Sugars Points | 5 |
| Sugars Value | 23.6g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Carte D'or,unilever Chocolate Cherry (Similarity score: 9.47)
- Auchan Glace Citron Meringué (Similarity score: 9.52)
- G7 Banana (Similarity score: 9.53)
- Leader Price Glace Saveur Crème Brûlée (Similarity score: 9.75)
- Prestige Gelato, Tiramisu (Similarity score: 10.25)
- G7 Cocco (Similarity score: 10.48)
- Prestige Gelato, Bananas Foster (Similarity score: 10.79)
- Mixed Berry Gelato (Similarity score: 11.32)
- Motta,nestlé La Cremeria Crema Fondente (Similarity score: 11.35)
- Helado (Similarity score: 11.82)
- Carrefour Coco (Similarity score: 12.69)
- Hacendado Gofio Con Salsa De Plátano (Similarity score: 14.29)
- G7 Yogurt Con Frutti Di Bosco (Similarity score: 14.35)
- Bruno Gelato Gelato Amarena (Similarity score: 14.41)
- Flete Helado Sabor A Leche Merengada (Similarity score: 15.71)