Riz au Lait au Caramel Beurre Salé
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 962kj (230 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 962kj (230 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 14 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 7.09g |
| Proteins Points | 4 |
| Proteins Value | 7.09g |
| Saturated Fat | 3.23g |
| Saturated Fat Points | 3 |
| Saturated Fat Ratio | 62.71844660194175% |
| Saturated Fat Ratio Points | 9 |
| Saturated Fat Ratio Value | 62.7% |
| Saturated Fat Value | 3.2g |
| Score | 14 |
| Sodium | 224.00000000000003mg |
| Sodium Points | 2 |
| Sodium Value | 224mg |
| Sugars | 32.08g |
| Sugars Points | 7 |
| Sugars Value | 32.1g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- It's Your Churn Salted Caramel Premium Ice Cream With A Caramel Swirl (Similarity score: 17.99)
- Real Ice Cream (Similarity score: 18.68)
- Tillamook Ice Cream (Similarity score: 18.96)
- Jc's Nudies Cream Dessert Pops (Similarity score: 20.27)
- Jc's Nudies Salted Caramel Frozen Cream Dessert Pops (Similarity score: 20.27)
- Salted Caramel Pretzel Premium Ice Cream With Chocolaty Covered Pretzel Pieces And Salty Caramel Swirls (Similarity score: 21.53)
- Ice Cream Sandwiches (Similarity score: 25.64)
- Ice Cream Sandwiches (Similarity score: 25.64)
- Sandwich Made With Low Fat Vanilla Ice Cream Set Between Two Chocolate Cookies (Similarity score: 25.64)
- Hp Hood Llc Bailey's, Coffee Creamer, Vanilla Brown Sugar (Similarity score: 26.52)
- Tropezienne (Similarity score: 27.38)
- Tres Leches Style Cupcake Topped With Sea Salted Caramel Icing, Sea Salted Caramel Icing (Similarity score: 28.26)
- Pumpkin Creme Pie (Similarity score: 30.33)
- Le Pâtissier,chef Select,lidl, Milbona Crêpes Pannen Koeken (Similarity score: 30.72)
- Mrs Smith's Apple Crumb Cobbler (Similarity score: 33.08)