Riz au lait de coco
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 820kj (196 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 820kj (196 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 14 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 1.9g |
| Proteins Points | 1 |
| Proteins Value | 1.9g |
| Saturated Fat | 12g |
| Saturated Fat Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio | 85.71428571428571% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 85.7% |
| Saturated Fat Value | 12g |
| Score | 14 |
| Sodium | 40mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 40mg |
| Sugars | 9.1g |
| Sugars Points | 2 |
| Sugars Value | 9.1g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Chao An,chao'an Crème De Coco (Similarity score: 14.09)
- Bonpreu Gelat De Xocolata (Similarity score: 16.31)
- Coconut Cream (Similarity score: 19.17)
- Marletto, Biedronka Lody O Smaku Śmietankowym (Similarity score: 19.52)
- Gelatelli Crisp'n'cake Stracciatella (Similarity score: 20.42)
- Netto Cône Pistache Chocolat (Similarity score: 20.48)
- Treo Tiramisù Café (Similarity score: 21.21)
- Pilpa Stracciatela (Similarity score: 21.59)
- Froneri Buchette Vanille Chocolat Fraise Noisette (Similarity score: 22.29)
- Valsoia Gelato Gran Specialità Tartufo (Similarity score: 22.62)
- Rocambolesc Violet And Coconut (Similarity score: 22.82)
- Cremissimo Stracciatella (Similarity score: 22.98)
- Strawberry With Chocolate Flakes (Similarity score: 23.11)
- Auchan Glace Saveur Crème Brûlée Aux Éclats De Caramel (Similarity score: 23.19)
- Pilpa Glace Caramel (Similarity score: 23.22)