Rocambolesc Violet and Coconut
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 828kj (198 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 828kj (198 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 15 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 1.6g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 1.6g |
| Saturated Fat | 9.8g |
| Saturated Fat Points | 9 |
| Saturated Fat Ratio | 92.45283018867926% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 92.5% |
| Saturated Fat Value | 9.8g |
| Score | 15 |
| Sodium | 40mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 40mg |
| Sugars | 21g |
| Sugars Points | 4 |
| Sugars Value | 21g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Premiata Cremeria Artigianale Gelato Artigianale Fiordilatte (Similarity score: 8.11)
- Dino Helado Coco (Similarity score: 8.72)
- Bofrost Yolife (Similarity score: 9.37)
- Strawberry With Chocolate Flakes (Similarity score: 13.04)
- Pilpa Glace Caramel (Similarity score: 14.16)
- Gelatelli Eis Mit Erdbeere (Similarity score: 14.41)
- Carte D'or Les Classiques Vainilla (Similarity score: 14.69)
- Saporit Glace Bio Vanille Avec Sauce Aux Fraises (Similarity score: 14.96)
- Auchan Glace Saveur Crème Brûlée Aux Éclats De Caramel (Similarity score: 15.59)
- Spaghetti Eis Dessert (Similarity score: 16.12)
- Adelie Adelie Bac Pomme Calvados (Similarity score: 16.41)
- Romanza Vanille Eis (Similarity score: 16.58)
- Cremissimo Tiramisu (Similarity score: 16.60)
- Gelato Vanilla Chocolate & Chips (Similarity score: 16.88)
- Leader Price Glace Café Avec Confiseries Au Café (Similarity score: 17.23)