Sawes Caramelos frutos del bosque
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 971kj (233 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 971kj (233 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | b |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 2 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 0.1g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 0.1g |
| Saturated Fat | 0.1g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 100% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 100% |
| Saturated Fat Value | 0.1g |
| Score | 2 |
| Sodium | 56.00000000000001mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 56mg |
| Sugars | 0.5g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0.5g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Halls Caramelos Halls Citrus Mix (Similarity score: 16.56)
- Halls Citrus Mix (Similarity score: 16.56)
- Halls Lime Fresh (Similarity score: 17.90)
- Halls Halspastiller Orange Lemon & Lime Sukkerfri (Similarity score: 17.90)
- Halls Sabor A Lima (sin Azucar) (Similarity score: 17.90)
- Halls Caramelos Cítricos Mix (Similarity score: 17.90)
- Fresh Life Honing Lemon (Similarity score: 21.22)
- Mingles, Wiha Gmbh Pocket Box (Similarity score: 23.32)
- Sawes Caramelos Sawes Limón Farmacia (Similarity score: 23.33)
- Sawes Pastilles Sans Sucres (Similarity score: 23.33)
- Toothpop Erdbeerr Geschmack (Similarity score: 23.33)
- Confiséo,marque Repère Bonbons Sans Sucre Au Réglisse (Similarity score: 27.47)
- Halls Halls Caramelle Vitamina C Frag Man Fr Stick (Similarity score: 28.29)
- Sawes Caramelos Naranja (Similarity score: 28.46)
- Halls Honey & Lemon (Similarity score: 32.01)