Sawes Pastilles sans sucres
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 987kj (236 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 987kj (236 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | b |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 2 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 0.5g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 0.5g |
| Saturated Fat | 0.10000000149012g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 100% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 100% |
| Saturated Fat Value | 0.1g |
| Score | 2 |
| Sodium | 60.000002384184mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 60mg |
| Sugars | 0.5g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0.5g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Halls Caramelos Cítricos Mix (Similarity score: 5.71)
- Halls Halspastiller Orange Lemon & Lime Sukkerfri (Similarity score: 5.71)
- Halls Sabor A Lima (sin Azucar) (Similarity score: 5.71)
- Halls Lime Fresh (Similarity score: 5.71)
- Fresh Life Honing Lemon (Similarity score: 5.90)
- Halls Caramelos Halls Citrus Mix (Similarity score: 7.12)
- Halls Citrus Mix (Similarity score: 7.12)
- Sawes Caramelos Sawes Limón Farmacia (Similarity score: 11.31)
- Sawes Caramelos Frutos Del Bosque (Similarity score: 23.33)
- Halls Honey & Lemon (Similarity score: 28.30)
- Halls Halls Lime Fresh Lima (Similarity score: 28.86)
- Halls Halls Caramelle Vitamina C Frag Man Fr Stick (Similarity score: 28.86)
- Fruit Tella Fruit Tella Sugarfree Red Berry Mix Fruit Drops (Similarity score: 28.86)
- Sawes Caramelos Naranja (Similarity score: 29.01)
- Halls Halls Sabor Sandía (Similarity score: 30.47)