Thiriet Donuts
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 862kj (207 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 862kj (207 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 9 |
| Positive Points | 4 |
| Proteins | 7.4000000953674g |
| Proteins Points | 4 |
| Proteins Value | 7.4g |
| Saturated Fat | 6.9000000953674g |
| Saturated Fat Points | 6 |
| Saturated Fat Ratio | 49.28571496691% |
| Saturated Fat Ratio Points | 7 |
| Saturated Fat Ratio Value | 49.3% |
| Saturated Fat Value | 6.9g |
| Score | 5 |
| Sodium | 4.399999976158mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 4.4mg |
| Sugars | 6.5999999046326g |
| Sugars Points | 1 |
| Sugars Value | 6.6g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Boulette De Bœuf (Similarity score: 15.39)
- Carrefour Hamburguesa Bacon Y Queso (Similarity score: 18.41)
- Mama Cozzi's,aldi Thin Crust Spicy Buffalo Bbq With Chicken Pizza (Similarity score: 20.04)
- Steaks Hachés (Similarity score: 20.10)
- Jean Roze La Viande Hachée (15 % Mg) Pur Bœuf (Similarity score: 20.30)
- Carrefour Hamburguesa Barbacoa (Similarity score: 20.45)
- Prix Mini Burgers (Similarity score: 23.40)
- Tendriade Haché De Veau Bio Tendriade (Similarity score: 23.87)
- Tendriade Haché De Veau Vrac À Cuisiner Tendriade (Similarity score: 23.87)
- Tendriade Haché De Veau Façon Bouchère (Similarity score: 23.87)
- Lakerol, Sperlari Pastilles (Similarity score: 23.95)
- Terre Bleues Creme Glacee Au Chocolat Terres Bleues (Similarity score: 24.35)
- Charal Entrecote (Similarity score: 26.00)
- Marque Repère,férial Entrecôte (Similarity score: 26.32)
- Frite (Similarity score: 26.74)