Thiriet Forêt noire
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1197kj (287 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1197kj (287 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 17 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 3.3g |
| Proteins Points | 2 |
| Proteins Value | 3.3g |
| Saturated Fat | 10g |
| Saturated Fat Points | 9 |
| Saturated Fat Ratio | 62.5% |
| Saturated Fat Ratio Points | 9 |
| Saturated Fat Ratio Value | 62.5% |
| Saturated Fat Value | 10g |
| Score | 17 |
| Sodium | 48mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 48mg |
| Sugars | 26g |
| Sugars Points | 5 |
| Sugars Value | 26g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Consum Nata (Similarity score: 7.32)
- Double Rainbow Double Rainbow, Ice Cream, Coffee Blast (Similarity score: 7.55)
- Netto Cône Chocolat Noisette (Similarity score: 11.16)
- Adélie Colosse Color (Similarity score: 11.32)
- Coop Cornet De Glace (Similarity score: 12.98)
- Ben & Jerry's Menthe Chocolat (Similarity score: 13.04)
- Ben & Jerry's, Unilever Coffee Toffee Bar Crunch Ice Cream With Fudge Covered Toffee Pieces, Coffee Toffee Bar Crunch (Similarity score: 13.20)
- Ben & Jerry's, Unilever Ben & Jerry's, Ice Cream, Vanilla Toffee Bar Crunch (Similarity score: 13.84)
- Graeter's, Graeter's Inc Ice Cream (Similarity score: 14.30)
- Graeter's, Graeter's Inc Ice Cream (Similarity score: 14.30)
- Carte D'or,unilever Lody O Smaku Jagodowym (Similarity score: 14.52)
- Ben & Jerry's,unilever New York Super Fudge Chunk Chocolate Ice Cream With White & Dark Fudge Chunks, Pecans, Walnuts & Fudge Covered Almonds, New York Super Fudge Chunk (Similarity score: 14.93)
- Adélie Colosse Color (Similarity score: 15.20)
- 1964 Avi Crujicono (Similarity score: 15.51)
- Mövenpick,froneri,nestlé Stracciatella (Similarity score: 15.73)