1964-Avi Crujicono
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1188kj (284 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1188kj (284 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 16 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 3.9g |
| Proteins Points | 2 |
| Proteins Value | 3.9g |
| Saturated Fat | 8.9g |
| Saturated Fat Points | 8 |
| Saturated Fat Ratio | 68.46153846153847% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 68.5% |
| Saturated Fat Value | 8.9g |
| Score | 16 |
| Sodium | 48mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 48mg |
| Sugars | 26g |
| Sugars Points | 5 |
| Sugars Value | 26g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Carte D'or,unilever Lody O Smaku Jagodowym (Similarity score: 10.04)
- Netto Cône Chocolat Noisette (Similarity score: 11.15)
- Deluxe Tiramisú (Similarity score: 12.54)
- Apple Pie Super Premium Ice Cream (Similarity score: 13.19)
- Adélie Colosse Color (Similarity score: 13.27)
- Dolciando Crocchini (Similarity score: 13.41)
- Nestlé Extreme Chocolat Pistache (Similarity score: 13.97)
- La Balade Gourmande Cônes Chocolat Pistache (Similarity score: 13.98)
- Despar,spar Biscottone (Similarity score: 14.63)
- Nestlé Extreme Sundae Chocolat (Similarity score: 14.73)
- Magnum Batonnet Glace Mini Classic Amande Chocolat Blanc X 6 330 Ml (Similarity score: 14.74)
- Magnum Magnum Glace Bâtonnet Mini Amande 6x55ml (Similarity score: 14.74)
- Nestle Extreme Cone Sundae Choco (Similarity score: 14.97)
- Ice Cream, Java Chip (Similarity score: 15.04)
- Double Rainbow Double Rainbow, Ice Cream, Coffee Blast (Similarity score: 15.41)