Thiriet Pavés de saumon Bio
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 958kj (229 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 958kj (229 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | a |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 4 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 20g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 20g |
| Saturated Fat | 3g |
| Saturated Fat Points | 2 |
| Saturated Fat Ratio | 18.75% |
| Saturated Fat Ratio Points | 2 |
| Saturated Fat Ratio Value | 18.8% |
| Saturated Fat Value | 3g |
| Score | -1 |
| Sodium | 36.0000014305116mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 36mg |
| Sugars | 0g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Pavés De Saumon (Similarity score: 9.38)
- Pavés De Saumon Atlantique (Similarity score: 9.38)
- Asc Pavé De Saumon Asc (Similarity score: 9.96)
- Pavé De Saumon (Similarity score: 9.97)
- Atelier Poissonnerie Pavés De Saumon (Similarity score: 10.06)
- Filet De Saumon (Similarity score: 10.90)
- Eurosalmon,marine Harvest Pavé De Saumon (Similarity score: 11.50)
- Argel Pavés De Saumon Bio (Similarity score: 13.13)
- Ja! Lachsfilets (Similarity score: 13.38)
- Berida,penny Lachsfilet (Similarity score: 13.38)
- L’atelier Poissonnerie Coeur De Filet De Saumon (Similarity score: 14.57)
- Ocean Sea Lachsfilet Ohne Haut, Tiefgefroren (Similarity score: 17.92)
- Fjord Krone Norwegische Lachsfilets (Similarity score: 17.94)
- Ocean Sea Lomos Salmón (Similarity score: 18.20)
- 4 Filets De Saumon Avec Peau (Similarity score: 20.67)